Bouda prince Jindřicha

Bouda prince Jindřicha (německy Prinz Heinrich Baude, polsky Schronisko Księcia Henryka) byla horská bouda, která byla postavena roku 1889 a roku vyhořela roku 1946 a už nikdy nebyla obnovena. Bouda Prince Jindřicha se nacházela na polské straně Krkonoš nad jezerem Wielki Staw v nadmořské výšce 1415 m. Kolem pozůstatků vede červeně značená hřebenová turistická trasa ze Sněžky na Špindlerovu boudu.

Bouda prince Jindřicha a v pozadí Sněžka
 
Bouda byla určena již od počátku pro náročnou klientelu. U příležitosti desátého výročí byla roku 1899 na průčelí odhalena busta prince Jindřicha. Budova byla dvoupatrová s prosklenou verandou, ze které byl výhled na ledovcové jezero Wielki Staw. V zimní sezóně zde byla oblíbená jízda na saních do polského města Karpacz a do města Milków. Bouda vyhořela v roce 1946. Busta prince Jindřicha byla nalezena z chybějící částí hlavy potápěči v roce 2002 ve vodách jezera Wielki Staw.

Bouda prince Jindřicha
Vpravo za boudou můžete vidět skalní útvar Slunečník

Na místě Boudy Prince Jindřicha zbyla do dnešních dnů pouze plošina se zbytky základů.


Komentáře

  1. If you need help understanding the language being spoken, Superior has people who can help you on the phone or can go along with you to a medical appointment. You also can request any materials on this web site in one other format, similar to large print, braille, CD or in one other language. If you cannot discover a supplier, name Member Services to find out|to search out} one for you. Your provides shall be replaced even if you're quickly exterior of the county during which you reside. Our medical health insurance} programs are dedicated to reworking the health of the neighborhood, one individual at a time. “We were buying packing containers in Medical Scissors at a sure size that we were using to send out our work.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat